Bosch Bulaşık Makinası Arızaları ve Çözümü
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Bosch Bulaşık Makinası Arızaları ve Çözümü

Bosch Bulaşık Makinası Arızaları, Alman markası olan Bosch'un Türkiye'de de fabrikası bulunmaktadır. Beyaz eşya sektörünün öncü kuruluşlarından Bosch insanlara ev işlerinde yardımcı olan makina üretmek için kendini yenileyip geliştirmek için elinden geleni yapmaktadır. Beyaz eşya sektöründe bulaşık makinası, çamaşır makinası, buz dolabı, fırın ve küçük ev aletleri olmak üzere ürettikleri malzemelerdir. Bosch kalite ve dayanıklılık bakımından emsallerine göre daha üstün olup kolay kolay arıza da yapmamaktadır. Yalnız bulaşık makina markanız Bosch ise çok şanslı olduğunuzu belirtmek isterim. Ama yine de zamanla ve kullanıcı hataları sebebiyle bulaşık makinanız arıza yapabilir. Bosch bulaşık makina arızalarından bazılarını kendiniz tamir edebilir veya arızaya geçmeden bazı önlemler alabilirsiniz.


Bosch bulaşık makinanız arızalanmadan almanız gereken önlemler nelerdir?

 • Bulaşıklarınız için Bosch markasının tavsiye ettiği deterjanları kullanılmalıdır. Çünkü makinanızı korur ve ömrünü uzatır.
 • Bulaşıkları yıkamadan önce mutlaka kaba yemek artıklarından arındırmanız gerekir. Aksi halde bulaşık makinasının kirli su boşaltma gideriz tıkanabilir ve makinanız arızaya geçer.
 • Lekeli olan bulaşıklarınızı makinanıza dizer iken içerisinde bulunan pervanelerin rahat döndüğünden emin olduktan sonra çalıştırmaya çalışınız.
 • Şebeke suyundan bulaşık makinasına gelen su hortumunda mutlaka süzgeç bulunmalıdır. Bu sayede su arıtılarak makinanıza yabancı yabancı cisim girmesini engeller ve makinanızın çabuk bozulmasını zorlaştırır.

Bulaşık makinası basit arızaları

 • Bulaşık makinanız çalışır durumdayken nedenini bilmediğiniz sebeplerden dolayı duracak olur ise önce programı iptal etmeniz gerekir. Ekranın da bir hata kodu gösteriyor ise önce elektrik bağlantısını kesmeniz gerekir.
 • Bulaşık makineniz çalışmıyor ise önce elektrik bağlantısını daha sonra evin sigortalarını kontrol etmeniz gerekir.
 • Bulaşık makineniz bulaşıkları temiz yıkamıyor ise bunun sebebi deterjana bağlı ve pervanenin dönmediğinden dolayı olabilir.
 • Bulaşık makinesi temiz su almıyor ise Bunun sebebi temiz su hortumundaki arıtıcının tıkanmasından dolayı veya temiz su hortumunun kırılması ve de şebeke sularının kesinden dolayı çalışmayabilir. Ayrıca musluğun açık konumda olması da gereklidir.
 • Bosch bulaşık makina kapak contasının zedelenmesinden dolayı arıza yapıp dışarıya şu sızdırabilir. Conta zedelenmemiş ise yemek kalıntılarından dolayı kapak doğru temizlenmeyip kurum bağladığından dolayı olabilir.
 • Bulaşık makinasının aşırı titreme, ses yapması ve elektrik kaçağı gibi durumlarda mutlaka servis çağırmanız gerekir.
 • Arıza durumunda parça değişmesi gerekir ise orijinal ürün tercih edilmelidir.

Bosch Bulaşık Makinası Arızaları Yorumları

soru

senay ortan

26 Kasım 2016 Cumartesi

bosch bulaşık makinamın yıkaması çok kötü .cam tabak ve bardaklar mat. 3 kez servis çağırdım .yine aynı . bardakları değiştirdim yenileri de bir süre sonra yine aynı.memnun değilim yıkamasından.

Cevap yaz
soru

fikri hamamcılar

14 Temmuz 2017 Cuma

makina çalışıyor fakat saatlerce kasnak durmayı bilmiyor dolayısıyla temiz yıkama olmuyor.

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Volkswagen Arızaları ve Çözümleri

Volkswagen Arızaları ve Çözümleri

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Demirdöküm Kombi Arıza Kodları

Isıtma Bujisi Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Isıtma Bujisi Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Doğalgaz Arıza Türleri ve Tamiri

Doğalgaz Arıza Türleri ve Tamiri

Mercedes Arızaları ve Tamiri

Mercedes Arızaları ve Tamiri

Güncel

Adsl Arızaları ve Çözümleri

Adsl Arızaları ve Çözümleri

Güncel

Arızaların Anlamları ve Tamirleri

Arızaların Anlamları ve Tamirleri

Güncel

Peugeot Arıza Kodları ve Çözümleri

Peugeot Arıza Kodları ve Çözümleri

Ferroli Kombi Arızaları ve Çözümleri

Ferroli Kombi Arızaları ve Çözümleri

Ferroli Kombi Arıza, kombinin çalışmaması, çoğunlukla kombide su yeterli gelmediği zaman çalışmaz. Kombi su olmadan çalışmaması durumu genellikle emniyet içindir. K[...]

Fan Müşürü Arızası Nasıl Anlaşılır?

Fan Müşürü Arızası Nasıl Anlaşılır?

Fan müşürü arızası nasıl anlaşılır, Müşür; gösterge, sensör, algılayıcı kelime anlamlarına gelmektedir. Araçlarda değişik görevlere sahip müşürler bulunma[...]

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Sigma Klima Arıza Kodları, yardımıyla klimanızı daha pahalıya mal olabilecek hasarlardan kurtarabilirsiniz. Klima arıza kodlarını bilmeniz durumunda, yetkili servis elema[...]

Kablolu Yayın Arıza ve Çözümü

Kablolu Yayın Arıza ve Çözümü

Kablolu Yayın Arıza, kablolu yayın, televizyon ve radyo yayını yapan bir uydu ve kablo Tv sağlayıcısıdır. Radyo ve tv yayıncılığı haricinde internet bağlantısı ve[...]

Eca Kombi Arızaları ve Çözümleri

Eca Kombi Arızaları ve Çözümleri

ECA Kombi arızaları, kombilerin temel çalışma prensibi pompa, fan ve prosestat sıralamasının ardından ateşlemeye geçmektir. Bunun ardından kart gaz valfi rölesini çek[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6