Viessman Vitopend 100 Arızaları
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Viessman Vitopend 100 Arızaları

Viessman vitopend 100 arızaları, Viessman vitopend 100 model kombi viessman kombiler arasında sıklıkla kullanılan bir modeldir. Karşımıza her zaman olmasa da arada bir arıza yapmış şekilde çıkmaktadır. Genelde karşılaştığımız arızalar aşağıdaki kodlarla belirtilmiştir.


Viessman vitopend 100 arızaları nelerdir?


A0 Arıza kodu: Brülörün blokajın da gaz bağlantısının basınç sistemi düşmüştür. Cihaz bu kodda ateşleme yapamayabilir. Sağlıklı verim veremeyebilir. Vitopend 100 kombi servisiyle bağlantıya geçiniz. Viessman teknik servisle irtibata geçip sorunu çözümleyiniz.

E0/F6 Arıza kodu: Brülör blokajında baca sistemi ile alakalı olan baca gazı sensörünün kapalı konuma geçtiğini belirleyen hata kodudur. Teknik servisle irtibata geçip sorunu çözümleyin. Net çözüm için viessman teknik servisle irtibata geçip sorunu çözümleyiniz.

F2 Arıza kodu: Brülör hata veriyorsa ve buna bağlı olarak limit termostat atmış olabilir. Bu esnada tüketicinin müdahale edeceği herhangi bir durum olmamaktadır. Viessman teknik servis ile irtibata geçiniz.

F2/F3 Arıza kodu: Brülör çalışıyor durumdayken cihaz alev almış durumda. Ateşleme elektrotların da veya iyonizasyon da sorun olabilir. Net çözüm için servis tarafından müdahale gerekmektedir. Viessman teknik servisle irtibata geçiniz.

F4 Arıza kodu: Cihaz ateşleme işlemini gerçekleştiriyor ama alevi algılayamadığından sönme yapıyor ve cihazın çalışması duruyor. İyonlarda, gaz valfinde, ateşleme elektrotlarında ya da elektronik kartta arıza olabilir. Servis tarafından görülmesi gerekir. Viessman teknik servisle irtibata geçiniz.

F30 Arıza kodu: Peteklere ısı gitmesinde etkili olan ntc sensörün de hasar oluşmuş. Kaloriferlerden sıcaklık alınamayabilir. Servisle görüşerek sorunun çözümü hakkında detaylı bilgi alınız.

F38 Arıza kodu: Kaloriferlere sıcaklık veren ntc'de temassızlığın mevcut olduğunu göstermektedir. Temassızlık söz konusu olduğu için elektronik kart sensörü göremiyor ve otomatik olarak peteklerde ısınmıyordur. Sensördeki temassızlığın giderilmesi için servisle irtibata geçiniz.

F51 Arıza kodu: Sıcak suyun gelmesin de etkili olan ntc sensörün de ya arıza oluşmuş ya da kısa devre oluşmuş olabilir. Bundan dolayı kombide sıcak su akıtmıyor. Sorunun çözümü için teknik servisle irtibata geçiniz.

B0/B8 Arıza kodu: Baca sistemi ile ilgili olan baca gazı sensörünün temassızlık yaşadığını veya sensörde kısa devre meydana geldiğini belirten arıza kodudur. Ntc sensör elektronik kart tarafından algılanamıyor. Sorunu çözmek için viessman teknik servisle irtibata geçiniz. Göstergede; "Bar ve Psi "yanıp sönüyor ve gaz bağlantı basıncının düşük olduğunu gösterir. Bu durumda tüketici olarak müdahale etmeyiniz. Gereken bir işlem olmamaktadır. Viessman teknik servisi arayarak yardım alınız.

10/18 Arıza kodu: Kombinin dış hava sıcaklığı sensöründe kısa devrenin ya da temassızlığın oluştuğunu belirten arıza kodudur. Dış hava sıcaklığını ölçme ve karta bildirme görevi olan sensörde sorun olduğu için değişimi gerekebilir. Bu konuda yardımları viessman servisinden almalısınız.

50/58 Arıza kodu: Boylerin ısı sensöründe kısa devre olması ya da temassızlık olması nedeniyle sıcak suyun hazırlanamadığını belirten arıza kodudur. Böyle bir durumda viessman servisinden gerekli yardımları alınız.

51/59 Arıza kodu: Sıcak su sensöründe kesinti oluştuğunda ya da kısa devre oluştuğunda vitopend kombi ekranında bu uyarı kodları belirmektedir. Bu durumda kombi sıcak su sağlamaz ve sensörün değişimi gerekebilir. Viessman kombi servisini aramalı ve yardım talebinde bulunmalısınız.

Viessman Vitopend 100 Arızaları Yorumları

soru

Mahmut

29 Eylül 2018 Cumartesi

Viessman vitopend 100 modeli kombim var. Ekranda F2 arızası verdi. Ne yapmalıyım?

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Fax Arıza ve Çözümleri

Fax Arıza ve Çözümleri

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Marş Motoru Arızası ve Çözümleri

Marş Motoru Arızası ve Çözümleri

Motor Kontrol Sistemi Arızaları ve Çözümleri

Motor Kontrol Sistemi Arızaları ve Çözümleri

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Kombi Arızaları ve Çözümleri Tamiri

Kombi Arızaları ve Çözümleri Tamiri

Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Enjektör Arızası Nasıl Anlaşılır?

Güncel

Vites Kutusu Arızası ve Çözümleri

Vites Kutusu Arızası ve Çözümleri

Güncel

Mercedes Esp Arızası ve Çözümü

Mercedes Esp Arızası ve Çözümü

Güncel

Fren Arızaları Tamiri Nasıl Yapılır?

Fren Arızaları Tamiri Nasıl Yapılır?

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları: Profilo bulaşık makinelerinde meydana gelen muhtemel arızalar şunlardır.Su giriş kontrolü gösterge ışığının yanması.Su giriş[...]

Fluence Arızaları Anlamları ve Çözümleri

Fluence Arızaları Anlamları ve Çözümleri

Fluence Arızaları, Renault Fransa ülkesine ait olan bir araçtır. Fluence modeli ülkenizin Bursa ilinde üretilen ve oldukça fazla kullanılan genellikle orta kesim maddi dur[...]

Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Hotpoint Ariston Buzdolabı Arızaları, buzdolabınızın ışıkları sürekli yanıp sönüyorsa ya da A1-A2 uyarısı veriyorsa; termostat düğmesini sıfır konumuna getirip [...]

Vestel Klima Arızaları ve Tamiri

Vestel Klima Arızaları ve Tamiri

Vestel Klima Arıza, Vestel Klimaları sağlam bir özelliğe sahip olmasına rağmen bir kısım fiziki, teknik ve programsal nedenden dolayı vestel klimalarında arızaların g�[...]

Dsg Arızası ve Çözümü

Dsg Arızası ve Çözümü

Dsg Arızası, çift kavramaları ya da bilinen diğer adıyla dsg'nin arızalanması demektir. Dsg vitesleri diğer dişli şanzımanlardan daha hızlı değiştirebilen otomatik [...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6