Demirdöküm Klima Arıza Kodları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Demirdöküm Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Demirdöküm Klima Arıza Kodları; Demirdöküm klima arıza kodları, klimanın vermiş olduğu hataya göre değişmektedir. Demirdöküm klima arıza kodları, genellikle ekranda görünmektedir. Ekranda görünen koda göre hareket etmemizi sağlar. Demirdöküm klima arıza kodlarının bazılarına, evde kendimiz çözüm üretebiliriz. Bazılarına da kesinlikle servis çağırmamız gereken kodlardır. Demirdöküm klima arıza kodundan, cihazın güç kablosu arızalıysa onarım sadece yetkili servis tarafından yapılmalıdır. PTC içeren Demirdöküm klima modelleri PTC ünitesi klimanın kabininin orta alt bölmesindedir. Bu parçalar kesinlikle evdeki kişiler tarafından sökmeyen ya da tamir edilmeye çalışılmamalıdır. PTC ünitesinin arızası yangına ya da başka tehlikelere sebebiyet verebilir. Bunun için kesinlikle ve kesinlikle servis elemanları tarafından tamir edilmelidir.


Demirdöküm Klima Arıza Kodları


E1, E2, E3, E4 Kodu; Klimanın ekranında bu kodu görüyorsak sıcaklık sensörü kapalı ya da devre dışı kalmış demektir. Muhakkak servise danışılması gerekmektedir.

E6 Kodu; Ekranda bu kod görülüyorsa dış ünite korumasında sorun var demektir. Muhakkak servise danışılması gerekmektedir.

E8 Kodu; Ekranda görmüş olduğunuz E sekiz kodu elektrostatik toz kaplama da bir problem olduğunu bize göstermektedir. Servise danışılması şarttır.

E13 Kodu; Ekranda görmüş olduğumuz bu kod kompresör ön tanımlı fazda bir sıkıntı olduğunu göstermektedir. Servise danışarak halledilmesi gereken bir durumdur.

E14 Kodu; Kompresör faz bağlantısı yanlış bağlanmış demektir. Servisin halledebileceği bir sıkıntıdır.

P4 Kodu; İç ünite evaporator sıcaklığı çok yüksek veya çok düşüktür. Kompresör koruma özelliği devreye girmiştir. Bu durumda bu kodu gördüğümüz zaman fitreleri temizlememiz gerekmektedir. Eğer sorun devam ederse muhakkak servisi danışmanız gerekir.

P5 Kodu; P5 kodunu ekranda gördüğümüz durumlarda dış ünite kondenser sıcaklığı çok yüksek ya da çok düşüktür. Kompresör koruma özelliği devreye girmiş demektir. Hava giriş kanalında engelleyici madde olup olmadığına bakılabilir. Yoksa servise danışılması gerekmektedir.

P7 Kodu; bu kod çıkış sıcaklığının çok yüksek olduğunu ve kompresör korumasının devreye girdiğini gösterir. Kesinlikle servise danışılmalıdır.

P9 Kodu; Soğuk hava koruma özelliği devrede demektir. Sıcaklık yeterli seviyeye geldiğinde problem genellikle çözülmektedir.

P10 Kodu; Çıkış basıncı koruması devreye girmiş demektir. Muhakkak servisin aranması gerekir.

P11 Kodu; Emme basıncı koruması devreye girmiştir. Servisin aranması gerekir.

P12 Kodu; Yüksek akım koruması devreye girmiştir. Servisin aranması gerekir.

HS Kodu; Buz çözme devrededir. Buz çözme sona erdiği zaman normale dönecektir.

Demirdöküm klima kodkarı, Klimanız E1 kodu verdiği zaman, bu kod ekranda bir kez yanar iç ünite sıcaklığı sensörünün hatası anlamına gelmektedir. E2 kodu iki kez yanmaktadır. İç ünite boru sıcaklık sensörü hatasını göstermektedir. E5 kodu 5 kez yanar yanlış elektrik bağlantısı, yüksek akım, düşük basınçtan koruma amaçlıdır.

Demirdöküm Klima Arıza Kodları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Güncel

Ford Kuga Motor Arızası ve Çözümü

Ford Kuga Motor Arızası ve Çözümü

Güncel

Vaillant Kombi Arızaları ve Çözümleri

Vaillant Kombi Arızaları ve Çözümleri

Güncel

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Şofben Arızaları ve Tamiri

Şofben Arızaları ve Tamiri

Bobin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bobin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Airties Modem Arızaları ve Çözümü

Airties Modem Arızaları ve Çözümü

Passat Arıza Lambaları Anlamları ve Tamirleri

Passat Arıza Lambaları Anlamları ve Tamirleri

Passat arıza lambaları, Passat Almanya'da üretilen çok güzel, konforlu, rahat ve kolay kolay arıza yapmayan ülkemizde de oldukça sevilen bir araç markasıdır. Her araçta[...]

Franke Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Franke Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Franke bulaşık makinesi arızaları, Franke bulaşık makinesinde bazı sebeplerden dolayı arızalar meydana gelebilir. Bunlar ise genellikle su beslenme arızası, suyun açıl[...]

Laptop Arızaları ve Çözümleri

Laptop Arızaları ve Çözümleri

Laptop arızaları, laptopların alışagelmiş olan masaüstü bilgisayarlara göre çok daha hassas olmaları nedeni ile çok karşılaşın bir durumdur. Özellikle çocuk olan [...]

İmmergas Kombi Arızaları ve Tamiratı

İmmergas Kombi Arızaları ve Tamiratı

İmmergas kombi arızaları, bu kombilerde kullanıcılar tarafından gelen en fazla şikâyet kombilerde çıkan arıza kodu açıklaması ve bununla ilgili bilgiler konusunda gel[...]

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Enjeksiyon Arızası, Enjeksiyon, dizel arabaların tümünde bulunması gereken, benzinli araçların ise bazısında olup bazılarında bulunmayan sürücünün istediği hıza v[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6