Volkswagen Arızaları ve Çözümleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Volkswagen Arızaları ve Çözümleri

Volkswagen arızaları; Volkswagen araçlar Almanya'da üretilen dünya araç pazarında kendini kanıtlamış çok kaliteli bir otomobil markasıdır. Güvenlik, konfor ve sağlamlık bakımından da oldukça sevilen bir araç olan Volkswagen ülkemizde de oldukça fazla sayıdır. Passat, Caddy, Golf, Polo ve Jetta Volkswagen çeşitlerinin en fazla kullanılan araçlarındandır. Araçlar marka yönüyle ne kadar kaliteli olsa da zamanla bazı arızalar vermektedir. Bu arızalar aracın üzerinde bulunan ikaz lambaları ile aracı kullanan kişileri uyarmaktadır. Bu arıza ikaz lambaları dikkate alınarak gerekirse kendiniz veya yetkili servis tarafından bakımlar yaptırılarak güvenli bir şekilde araçlar kullanılmaktadır. Volkswagen araçlarda aracınızın kontağını çevirdiğiniz de ekranda iki tane arıza lambası yanar bir tanesi yağ basınç lambası ve diğerine akü şarj lambası bu lambalar da motor çalıştığı zaman söner. Eğer bu arıza ikaz lambaları sönmüyor ise araçta arıza var demektir ve kontrol etmeden yola çıkmamalısınız. Problemsiz bir araçta motor çalışır durumdayken göğüs hizasında olan ekranda hiçbir lambanın yanmaması gerekir. Sadece el freni çekili ise park lambası yanar, o lambada el frenini indirince sönecektir.


Volkswagen arızaları ikaz lambaları nelerdir?


Yağ basınç arıza işareti; Aracın yağ miktarı normalin altına inmiş veya araç motoru yağ dolaşımı yapmıyor ise bu ikaz lambası yanmaktadır. Bu durumda aracın yağının kontrol edilmesi gerekir. Aracın motorunda yağ gösterge çubuğu bulunur. Bu çubuktan yağ seviyesini görebilir ve bu duruma göre yağ ilavesi yapılmalıdır. Yağ ilavesi yapıldığı halde yağ basınç arıza lambası yanıyor ise aracı yerinden hareket ettirmeyip motorunu da çalıştırmayınız ve araç yetkili servisine bilgi vermeniz gerekir. Aksi halde aracın motoru yanar ve maliyeti daha yüksek olan arızalar meydana gelebilir.

Akü şarj arıza işareti; bu ikaz lambası aracınızın aküsünün şarj yapılmadığını gösterir. Araç şarj dinamosu veya akünüz de meydana gelen bir sıkıntıdan kaynaklanabilir. Bu durumda aracın bütün elektrik donanımları ile çalışan aksamlarını kapatmanız gerekir. Aksi halde akü iyice boşalır ve yolda kalabilirsiniz. En yakın yetkili servis noktasına gidip aracın tamiri için başvurmalı ve yola çıkmamalısınız.

Fren ikaz işareti; Araç ekranında yanan fren lambası frenin aktif konumda olduğunu göstermektedir. Bu durumda frenini aktif konumdan pasif konuma getirmeniz gerekir. Aksi halde aracın balata ve disklerine zarar verirsiniz. Frenler soğuk kış mevsiminde aktif konumda bırakılır ise donarak balatalar disklere yapışabilir. Bu durum oldukça sık görülen bir sorundur.

Direksiyon arıza lambası; Volkswagen arızalarından olan direksiyon ve direksiyon hidroliğin de sorun olduğunda ikaz lambası yanarak kendini gösterir. Gösterge ekranında direksiyon simidi şeklinde işareti olur. Araç servisine uğramadan yola çıkılmaması gerekir.

Araç motor soğutma sistemi arıza işareti; Aracın fazla ısındığında ekranda hararet göstergesinin yüksek olduğunu da göreceksiniz. Bu durum aracınızın suyu eksilmiş veya su dolaşımı yapmıyor demektir. Su veya mevsimine göre aracınızın antifriz seviyesini kontrol ederek ilave etmelisiniz. Hala hararet düşmüyor ise su tesisatında havada kalmış olabilir. Mutlaka yetkili servis tarafından kontrol edilmesi gerekir.

Emniyet kemeri ikaz işareti; Aracınız hareket ettikten sonra hem alarm hem de sesli olarak kemerinizi takmamış iseniz uyarı yapmaktadır. Siz takmış olsanız dahi yanınızdaki koltukta oturan kişi kemer takmamış ise yine emniyet kemeri takılması için alarm ve ikaz lambası uyarısı verecektir. Kısa mesafe olsa dahi mutlaka emniyet kemerinizi takmalısınız.

Kapı açık ikaz lambası; Araç kapılarından birisi veya birkaçı açık ise hareket etmek içinde kapatmanız gerektiği bilgisini vermektedir. Ekranda resim şeklinde de görünen yöntemle hangi kapı olduğunu size anlatmaya çalışır. Mutlaka tüm kapıların kapalı olduğuna emin olduktan sonra aracınızı hareket ettirmelisiniz.

Volkswagen Arızaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ford Transit Arıza Lambaları Tamiri Nasıl Yapılır?

Ford Transit Arıza Lambaları Tamiri Nasıl Yapılır?

Buzdolabı Arızaları Türleri ve Tamirleri

Buzdolabı Arızaları Türleri ve Tamirleri

Katalizör Arızası ve Sonrası

Katalizör Arızası ve Sonrası

Ateşleme Bobini Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Ateşleme Bobini Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Vestel Arıza Kodları Nelerdir?

Vestel Arıza Kodları Nelerdir?

Güncel

Vestel Lcd Arıza Notları ve Çözümleri

Vestel Lcd Arıza Notları ve Çözümleri

Güncel

Vestel Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Vestel Bulaşık Makinesi Arıza Kodları

Güncel

Ferroli Arıza Kodları Nelerdir?

Ferroli Arıza Kodları Nelerdir?

Beko Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiratı

Beko Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiratı

Beko çamaşır makinesi arızaları, son zamanlarda özellikle meydana gelen sorunlardandır. Çünkü beko marka çamaşır makineleri özellikle günümüzden 5-6 yıl önce son[...]

Siemens Buzdolabı Arızaları ve Tamiri

Siemens Buzdolabı Arızaları ve Tamiri

Siemens Buzdolabı Arızaları, Alman teknolojisinin vermiş olduğu güvence ile, 1847 senesinden beri evleri süsleyen, dayanıklı tüketim eşyalarından ilki; yani buzdolaplar[...]

Ariston Çamaşır Makinası Arıza Kodları

Ariston Çamaşır Makinası Arıza Kodları

Ariston Çamaşır Makinası Arıza Kodları: Makinanın sağ yanda bulunan ıs ledleri Hotpoint- Ariston çamaşır makinesinin arıza kodlarını göstermektedir. Bu ledlerin (Is[...]

Passat Arıza Lambaları Anlamları ve Tamirleri

Passat Arıza Lambaları Anlamları ve Tamirleri

Passat arıza lambaları, Passat Almanya'da üretilen çok güzel, konforlu, rahat ve kolay kolay arıza yapmayan ülkemizde de oldukça sevilen bir araç markasıdır. Her araçta[...]

Fax Arıza ve Çözümleri

Fax Arıza ve Çözümleri

Faks Arıza, Faks makinesi, belgegeçer, var olan telefon hattından yararlanarak, karşılıklı olarak iki tarafta bulunan belgegeçer bir makine ile, resim, yazı, grafik vb. Ve[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6