Demirdöküm Nitron Arıza Kodları
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Demirdöküm Nitron Arıza Kodları

Demirdöküm nitron arıza kodları, Ülkemizde, çok satan ısıtma ve soğutma markası olan Demirdöküm nitron ve nitron plus kombi modelleri piyasaya çıktığından beri çoğu evlerde kullanılmakta ve çok tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Her üründe olduğu gibi nitron kombi modelinde de bazı arızalar oluşmaktadır. Nitron ve nitron plus kombi modellerinin, çok sık karşılaşılan arıza kodlarına bir göz atalım;


Demirdöküm nitron arıza kodları


F1 arıza kodu; nitron ve nitron plus kombi modellerinde çok sık ortaya çıkan arızalardan birisi olup, kombinin limit termostatın da bir sorun olduğunu bildirir. Aşırı ısınma ile meydana gelen F1 arıza kodu, kombi kendini otomatik olarak çalışmaya kapatır. Bu durumda Demirdöküm yetkili servisini arayıp, yardım istemek gerekir.

F2 arıza kodu; nitron kombi modellerin de ekranda görülen F2 arızası, kombinin sıcak su bağlantılarında bir sorun yaşandığı anlamına gelmektedir. F2 arızası görüldüğü zaman, kombiden sıcak su alamayacağınız anlamına gelmektedir. Çözümü için sıcak su bağlantıları kontrol edilmeli ve daha sonra Demirdöküm yetkili servisini arayıp, yardım istenmelidir.

F4 arıza kodu; daha çok doğalgaz ile alakalı sorun olduğunu bildirmektedir. Nitron kombi ekranında F4 arızası var ise kombiye doğalgaz gelmediğini ve bundan dolayı ateşleme yapamadığını bildirmektedir. Çözümünde doğalgaz olmadığı için veya kombiye giden doğalgaz boru vanasının kapalı olduğunu bildirir. Eğer yine de çözüm bulamazsanız, Demirdöküm kombi yetkili servisini arayıp, yardım istemelisiniz.

F5 arıza kodu; nitron kombi hava akışında bir sorun olduğunu bildiren Demirdöküm nitron arıza kodlarındanbiri olan F5 arızasıdır. Bu kodu gördüğünüzde, kombiye müdahale edilmemeli ve Demirdöküm yetkili servisi arayıp, kombi kontrol edilmelidir.

F6 arıza kodu; nitron kombide F6 arıza kodu görülür ise dış hava sensörü ve bağlantılarından bir problem olduğunu bildirmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığımızda konu hakkında Demirdöküm yetkili servisi arayıp, bilgilendirmeli ve yönlendirmelerine uymanız gerekir.

F7 arıza kodu; nitron kombiye hava akışı sağlanan sensörlerin bağlantı noktalarında bir sorun olduğunu bildirmektedir. Yine bu arıza kodu görüldüğü zaman, kombiye müdahale edilmeli ve Demirdöküm yetkili servisi aranmalıdır.

F8 arıza kodu; nitron kombi fan motorunun arızalandığını, hava akışının sağlanmadığı durumu gösterir. Bu arıza kodunu asıl nedeni, fan motorunun çalışmıyor olmasıdır. Yine bu durumda Demirdöküm yetkili servisini aramalı ve yardım istenmelidir.

F9 arıza kodu; nitron kombi bağlantı kablolarında bir sorun olduğunu bildiren kod olup, kabloların bağlantılarında bir yanlışlık olduğunu ya da kabloların yerinden çıkmış olduğunu gösteren bir arıza kodudur. Kombiye hiçbir şekilde müdahale etmeden Demirdöküm yetkili servisini aramalısınız.

F10 arıza kodu; Demirdöküm nitron kombide, bu arıza kodunun görülmesi, kombi suyunun olması gerekenden daha az olduğunu bildirmektedir. Bu arıza kodu kombi basıncının 0.3 barın altında olduğunda ortaya çıkar. Bu arıza kodu görüldüğü zaman, kombinin altından doldurma musluğunu açıp 1.5 bara gelene kadar su basarak, tekrar kontrol edilmelidir. Bu işlemden sonra arıza kodu hala yanmaya devam ederse, kombiyi tamamen kapatıp tekrar açın, yine düzelmezse Demirdöküm yetkili servisini arayıp, kontrol ettirmelisiniz.

F11 arıza kodu; Demirdöküm nitron arıza kodlarındanolan F11 arıza kodu kombide kombi suyunun dolaşım olmadığını bildiren kod olup, bu arıza kodunu gördüğünüzde Demirdöküm yetkili servisini aramanız gerekir.

F12 arıza kodu; kombide voltaj düşüklüğünü bildirmektedir. Hane içinde şebekenin 165 voltun altında olduğu zamanlarda, kombi ekranında bu hata kodu ortaya çıkmaktadır. Voltaj düşüklüğü arızalarında, ciddi arızalara yol açmamak için kombinizde voltaj yükseltici kullanmanız faydalı olacaktır.

Demirdöküm Nitron Arıza Kodları Yorumları

soru

Nurettin

03 Kasım 2018 Cumartesi

Merhaba arkadaşlar. Ben ev aletleri arızasını genelde kendim çözmeye çalışırım. Mesela uydu cihazı arızası yada televizyon ben kendim tamir ederim. Ancak dün kombi arıza yaptı. Demirdöküm marka. Bilen arkadaşlar bana Demirdöküm nitron arıza kodlarını yazabilirmi. Bende arızaya göre gidip parça alayım. Şimdiden teşekkür ederim.

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Buderus Kombi Arıza Kodları

Buderus Kombi Arıza Kodları

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Vites Kutusu Arızası ve Çözümleri

Vites Kutusu Arızası ve Çözümleri

Falke Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Falke Kombi Arıza Kodları Nelerdir?

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Bmw Arızaları ve Çözümleri

Bmw Arızaları ve Çözümleri

Araç Arıza Kodları Nelerdir?

Araç Arıza Kodları Nelerdir?

Güncel

Akü Arıza Kodları ve Çözümleri

Akü Arıza Kodları ve Çözümleri

Güncel

Viessmann Kombi Arızaları ve Çözümleri

Viessmann Kombi Arızaları ve Çözümleri

Güncel

Ferroli Kombi Arızaları ve Çözümleri

Ferroli Kombi Arızaları ve Çözümleri

Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Motor Arıza Lambası, araç gösterge panelinde çoğunlukla alt bölgelerde bulunan ve genellikle rengi sarı olan, bazı son model araçlarda kırmızı renkte yanan, şekli mot[...]

Ford Focus Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Ford Focus Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Ford Focus Motor Arıza Lambası Neden Yanar, Ford Focus motor arıza lambası neden yanar, motorun çalışmasıyla veyamotora bağlı diğer parçaların arızası ile alakalıd�[...]

Ariston Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Ariston Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Ariston Buzdolabı Arızası, Hattımızın olmazsa olmazıdır elektronik eşyalar. Her evde alışa geldik bir şekilde kullanılır. Hayatımızdaki yeri oldukça önemlidir. Ö[...]

Ariston Hotpoint Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Ariston Hotpoint Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Ariston Hotpoint Buzdolabı Arızaları, Ariston İtalyan firmasıdır buzdolabı ve başka beyaz eşya çeşitlerini de üreten bir firmadır. Buzdolabı beyaz eşya çeşitlerind[...]

Anakart Arızaları ve Çözümleri

Anakart Arızaları ve Çözümleri

Anakart Arızaları, anakart özellikle bilgisayar üzerindeki en fazla bileşene sahip olan donanımlar ile meydana getirdikleri arıza çeşitleri farklılık gösterebilmektedir[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6