Demirdöküm Nitron Kombi Arızaları ve Çözümleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Demirdöküm Nitron Kombi Arızaları ve Çözümleri

Demirdöküm nitron kombi arızaları, Ülkemizde, çok satan ısıtma ve soğutma markası olan Demirdöküm nitron ve nitron plus kombi modelleri piyasaya çıktığından beri çoğu evlerde kullanılmakta ve çok tercih edilmektedir. Her üründe olduğu gibi nitron kombi modelinde de bazı arızalar oluşmaktadır. Makalemizde nitrone ve nitron plus kombi modellerinin, çok sık karşılaşılan arızalarını kodları ile inceleyeceğiz.

F1 arıza kodu, nitron ve nitron plus kombi modellerinde çok sık meydana gelen arızalardan birisi olup, kombinin limit termostatın da bir problem olduğunu bildirir. Açıklamak gerekirse, aşırı ısınma ile meydana gelen bu arıza, kombi kendini otomatik olarak çalışmaya kapatır. Bu durumlarda demirdöküm servisini arayıp, yardım istemek gerekir.

F2 arıza kodu, nitron kombi modellerini de görülen bu arıza, kombinin sıcak su bağlantılarında bir sorun yaşandığı anlamına gelmektedir. F2 arızası görülürse, kombiden sıcak su alamayacağınız anlamına gelir. Çözümü için sıcak su bağlantıları kontrol edilmeli ve daha sonra demir döküm servisinin arayıp, yardım istenmelidir.

F4 arıza kodu, daha çok doğalgaz ile alakalı arızaları bildirmektedir. Nitron kombi ekranında F4 arızası var ise kombiye doğalgaz gelmediğini ve bundan dolayı ateşleme yapamadığını bildirmektedir. Çözümünde doğalgaz kesintisi yaşanır veya kombiye giden doğalgaz boru vanasının kapalı olduğunu bildirir. Eğer yine de çözüm bulamazsınız, Demirdöküm kombi servisini arayıp, yardım istemelisiniz.

F5 arıza kodu, Nitron kombi hava akışında bir problem olduğunu bildiren hata kodudur. Bu kodu gördüğünüzde, kombiye müdahale edilmemeli ve DemirDöküm servisi arayıp, yardım istenmelidir.

F6 arıza kodu, Nitron kombide F6 arıza kodu görülür ise dış hava sensörü ve bağlantılarından bir sorun olduğunu bildirmektedir. Böyle bir durumla karşılaştığımızda konu hakkında DemirDöküm servisi arayıp, bilgilendirmeli ve yönlendirmelerine uymamız gerekir.

F7 arıza kodu, Nitron kombiye hava akışı sağlanan sensörlerin bağlantı noktalarında bir problem olduğunu bildirmektedir. Yine bu arıza kodu görüldüğünde, kombiye müdahale edilmeli ve DemirDöküm servisi aranmalıdır.

F8 arıza kodu, Nitron kombi fan motorunun görev yapamaz hale geldiğini, yani hava akışının sağlanmadığı durumu gösterir. Bu arıza kodunu asıl sebebi, fan motorunun çalışmıyor olmasıdır. Yine bu durumda Demirdöküm servisini aramalı ve yardım istenmelidir.

F9 arıza kodu, Nitron kombi bağlantı kablolarında bir problem olduğunu bildiren kod olup, kabloların bağlantılarında bir yanlışlık olduğunu ya da kabloların yerinden çıkmış olabileceğini bildiren arıza kodudur. Kombiye hiçbir şekilde müdahale etmeden DemirDöküm servisini aramak gerekir.

F10 arıza kodu, Demirdöküm Nitron kombide, bu arıza kodunun görülmesi, kombi suyunun olması gerekenden daha az olduğunu bildirir. Bu arıza kodu kombi basıncının 0.3 barın altında olduğunda ortaya çıkar. Bu arıza kodu görüldüğünde, kombinin altından doldurma musluğunu açıp 1,5 bara gelene kadar su basıp, tekrar kontrol edilmeli ve bu işlemden sonra arıza kodu hala yanmaya devam ediyorsa, kombiyi açıp kapatın yine düzelme olmazsa, DemirDöküm servisini arayıp, bilgilendirmelidir.

F11 arıza kodu, Nitron kombide kombi suyunun dolaşım olmadığını bildiren kod olup, görüldüğünde DemirDöküm servisi aranması gerekir.

F12 arıza kodu, kombide voltaj düşüklüğünü bildirir. Hane içinde şebekenin 165 voltun altında olduğu zamanlarda, kombide bu hata kodu ortaya çıkar. Voltaj düşüklüğü arızalarında, ciddi arızalara yol açmamak için kombinizde regülatör kullanmak fayda sağlayacaktır.

Yukarıda sayılan arızaları nitron kombilerde yaygın olarak görülür ve yardımcı olması açısından verilmiştir. Herhangi bir sorun ile karşılaşırsanız, Demirdöküm servis ile arayıp yardım istemelisiniz.

Demirdöküm Nitron Kombi Arızaları Yorumları

soru

Cihat Akay

05 Eylül 2018 Çarşamba

Geçen sene evimize demir döküm nitron kombi aldık. Garantisi bittikten sonra kombi sürekli olarak F7 ve F9 arızaları verdi. Bir usta getirdim sözüm ona tamir etti. Ancak tamirden bir hafta sonra bu defa kombi F4 arızası verdi. Acaba ne tür bir arıza olduğundan dolayı sürekli kombi arıza veriyor?

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Kombide F4 Arızası Anlamı ve Tamiri

Kombide F4 Arızası Anlamı ve Tamiri

Şofben Arızaları ve Tamiri

Şofben Arızaları ve Tamiri

Opel Corsa Arıza Kodları ve Çözümleri

Opel Corsa Arıza Kodları ve Çözümleri

Vestel Klima Arızaları ve Tamiri

Vestel Klima Arızaları ve Tamiri

F1 Arızası ve Çözümleri

F1 Arızası ve Çözümleri

Güncel

Marş Motoru Arızası ve Çözümleri

Marş Motoru Arızası ve Çözümleri

Güncel

Kombi Arızaları Anlamları ve Tamirleri

Kombi Arızaları Anlamları ve Tamirleri

Güncel

Krank Sensörü Arızası ve Çözümleri

Krank Sensörü Arızası ve Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları ve Çözümleri

Profilo Bulaşık Makinesi Arızaları: Profilo bulaşık makinelerinde meydana gelen muhtemel arızalar şunlardır.Su giriş kontrolü gösterge ışığının yanması.Su giriş[...]

Direksiyon Arızaları ve Çözümleri

Direksiyon Arızaları ve Çözümleri

Direksiyon Arızaları, direksiyon sistemini kontrol ederken, süspansiyon, direksiyon sistemi ve ön tekerlekler, akslar ve şasi arasındaki ilişki unutulmamalıdır. Bu sebeple[...]

Buzdolabı Su Akıtıyor Neden?

Buzdolabı Su Akıtıyor Neden?

Buzdolabı su akıtıyor, buzdolabında görülen en sık arıza nedenlerinin başında gelmektedir. Her ne kadar buzdolabınızın bakımlarını zamanında yapsanız da ister ist[...]

Mitsubishi Klima Arıza Kodları

Mitsubishi Klima Arıza Kodları

Mitsubishi klima arıza kodları, havaların soğuması ile evimizde, iş yerimizde sık kullandığımız klimaların verdiği arızaların hızlı ve etkin bir şekilde giderilme[...]

Demirdöküm Nitron Arıza Kodları

Demirdöküm Nitron Arıza Kodları

Demirdöküm nitron arıza kodları, Ülkemizde, çok satan ısıtma ve soğutma markası olan Demirdöküm nitron ve nitron plus kombi modelleri piyasaya çıktığından beri ço[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6