İphone Arızaları ve Çözümleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İphone Arızaları ve Çözümleri

İphone Arızaları, Apple telefonlarının bazı modellerinde klasik sorunlarla karşılaşılmaktadır. Bunların arasında uyku takımı tuşlarının problemi gelir. Meydana gelen arıza sebebiyle uyku düğmesinde gerekli işlem yapılmaması sebebiyle, tuş takımının bozulması görülmüştür. İphone telefonlarının firması olan Apple tarafından bu sorun kabul edilip; bu problemi yaşayan kullanıcıların telefon değişimi yapılmaktadır. Telefonunda uyku problemi yaşayan kullanıcıların seri numarası ile telefonunun değişikliği yapılıp yapılmayacağını öğrenmesi gerekir.


Sarı renkli ekran sorunu


İPhone kullanıcılarının bazılarında ise sarı ekran sorunu bulunmaktadır. İPhone serilerinin bazı telefonlarının hızlı üretimi sonucundan kaynaklandığı bir sorun olarak kabul edilmiştir. Bu sorunu yaşayan kişiler aynı marka telefonun ekran görüntüsüyle karşılaştırma yaparak sorunu anlayabilirler. Bu telefonlarda ekranların sarı olması ile alakalı problem yaşayan kişilerin telefonlarını yetkili firmaya ulaştırmaları yeterli olacaktır. Mevcut problem firma tarafından doğrulanırsa gerekli çözüm uygulanacaktır.


Sinyal bozukluğu


Bir diğer sorun ise bulundukları bölgede hat çekmeyip, sinyal kaybolması ve internet ulaşım problemleri meydana gelmektedir. Böyle sorunlar meydana geldiği taktirde kullanılan operatör ile de alakalı olup, olmadığını anlamak için bu problemi operatör aracılığı ile düzeltmekte fayda vardır. İnternet düşük bağlantılarda yükseltme seçeneği ile kullanıcıya manuel geçiş yapabilsin diye devre dışı kalma pozisyonları sağlamaktadır.


Batarya ve kablo sorunu


İPhone telefonlarda ise şarj ile alakalı problemlerde çok sık yaşanmaktadır. Bazı durumlarda anormal şekilde telefon şarjı bitirmektedir. Böyle durumlarda iPhone'un bataryasında değişiklik olmayacağı için şarj ederken dikkatli olmak gerekir. B problemler de arabada telefonu şarj etmemek gibi durumlardan uzak durulmasında fayda vardır. Ayrıca bunun iPhone telefon modelinde de kaynaklanabileceği, elektriksel dalgalanmalarda şarj cihazının bataryasını bozabileceği belirtilmiştir. Bu sebepten dolayı sık sık şarj etmeyip; telefon tam boş olduğu zaman şarja takarak; şarj edilmesinde fayda vardır. Böylelikle iPhone telefonun batarya ömrü daha uzun olacaktır. İPhone telefonlarında şarj ederken aşırı ısınmalar meydana gelmektedir. Şarj esnasında telefonun az miktarlarda ısınması normaldir. Ancak gereğinden fazla ısınmalar meydana geldiği sürede şarj işlemini bitiyor ise batarya boşmuş gibi olabilir. Özellikle de şarkı esnasında konuşurken telefon daha fazla ısınmaya maruz kalarak; batarya kısmına zarar verir. Şarj esnasında iken telefonda konuşmamak ve telefonu kulağa fazla yakın tutmamak telefonun bataryası için faydalı olacaktır.

Ayrıca iPhone telefonlarda şarj ile alakalı problemlerin çok olduğu belirtilmiştir. Bu durumlarda ise şarj kaplosunun kendinden kaynaklanan arızalar mevcut olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. Telefonu şarj etmek için farklı kablolar kullanılıyor ise bu durumda sorunlara sebep verebilir. Bundan kaynaklandığını düşünüldüğü takdirde şarj adaptörünün orijinal iPhone telefonunun şarj aleti kullanarak; bu problemi çözülebilir. Bazı durumlarda ise şarj soketin temizlenmesi ile bataryanın daha güzel şarj edilmesi sağlanmıştır. Çünkü bu bölgeye pislik ya da başka türlü şeyler girmesinden kaynaklanan temassızlık mevcut olabilir. İphone telefonlarında bulunan arızalar meydana geldiği zaman yetkili servis ile temasa geçilmesinde fayda vardır.


Titreşim ve ses sorunu

İPhone telefonlarında bazılarında ise titreşim problemleri görülmektedir. Böyle durumlar telefonda hava koşullarından kaynaklanan cızırtılar şeklinde ses gelmesi ile kendini gösterir. Kimi durumlarda ise bu cızırtıdan kaynaklanan değişim şikâyetlerinde bulunulmuştur. Bu sebepten dolayı telefonumun yetkili servise gönderilerek; değişim sürecine girip girmediğini kontrol edilmesi gerekir. İPhone kullanıcılarının bazılarında ise kulaklıkla alakalı problemler meydana geldiği belirtilmiştir. Bunun sebepleri arasında yapılan konuşmada yankılanma gibi problemler gösterilmiştir. Bunun doğrulanması için gerekli testler uygulanarak kullanıcıların bilgilendirilmesi sağlanmıştır.

Bazı telefonlarında ise konuşma esnasında karşıda olan kişinin sesinin gelmemesi gibi problemler ile karşılaşılmaktadır. Bu durumlarda telefon açık saniye saydığı halde, karşı tarafın sesi bu kullanıcıya ulaşmamaktadır. Böyle durumlarda telefonun hoparlör kısmı açılıp kapatıldığında düzelmeler görülmüştür. Bu durumlarda ise kullanıcı kulaklığı taktığı zaman otomatik olarak sesin açıldığı görülmüştür. Böyle durumlarda ise iPhone yetkili servisi ile görüşüp; telefonu gönderip kontrol edilmesinde fayda vardır.

İphone Arıza Yorumları

soru

Mustafa Erol

03 Şubat 2017 Cuma

İpone 5S telefonumu suya düştü ve uzun bir süre kaldıktan sonra aldım pirinç de iki gün beklettim çalışmadı. Nasıl yardımcı olabilirsiniz. Ne yapmalıyım.

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Baymak Kombi Arıza Kodları Anlamları ve Çözümleri

Baymak Kombi Arıza Kodları Anlamları ve Çözümleri

Bobin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Bobin Arızası Nasıl Anlaşılır?

Beretta Kombi Arızaları ve Çözümleri

Beretta Kombi Arızaları ve Çözümleri

Ateşleme Bobini Arızası Nasıl Tamir Edilir?

Ateşleme Bobini Arızası Nasıl Tamir Edilir?

F1 Arızası ve Çözümleri

F1 Arızası ve Çözümleri

Güncel

Kombide F4 Arızası Anlamı ve Tamiri

Kombide F4 Arızası Anlamı ve Tamiri

Güncel

Televizyon Arızaları ve Çözümleri

Televizyon Arızaları ve Çözümleri

Güncel

Bmw Arızaları ve Çözümleri

Bmw Arızaları ve Çözümleri

İphone 4s Arızaları Türleri ve Tamiri

İphone 4s Arızaları Türleri ve Tamiri

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Sigma Klima Arıza Kodları Nelerdir?

Opel Arıza Kodları ve Tamiri

Opel Arıza Kodları ve Tamiri

Türksat Arızaları ve Tamiratı

Türksat Arızaları ve Tamiratı

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Enjeksiyon Arızaları Tamiri

Laptop Arızaları ve Çözümleri

Laptop Arızaları ve Çözümleri

Arçelik Klima Arıza Kodları

Arçelik Klima Arıza Kodları

Arçelik Klima Arıza Kodları, klimanın çalışmama durumunda, çoğunlukla klimanın ünite düğmesi kapatıldıktan sonra ardından hemen açılır ise klima çalışmaz. Ayr[...]

Volkswagen Arıza İşaretleri Anlamları ve Çömzümleri

Volkswagen Arıza İşaretleri Anlamları ve Çömzümleri

Volkswagen arıza işaretleri, Volkswagen araçlar Almanya'da üretilen dünya araç pazarında kendini kanıtlamış çok kaliteli bir araç markasıdır. Güvenlik, konfor ve sa�[...]

Arçelik Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiri

Arçelik Çamaşır Makinesi Arızaları ve Tamiri

Arçelik çamaşır makinesi arızaları, Çamaşır makinesi günlük hayatta çok kullanılan beyaz eşyalardan biridir. Kimi evlerde her gün çalışırken kimi evlerde de üç[...]

Anakart Arızaları ve Çözümleri

Anakart Arızaları ve Çözümleri

Anakart Arızaları, anakart özellikle bilgisayar üzerindeki en fazla bileşene sahip olan donanımlar ile meydana getirdikleri arıza çeşitleri farklılık gösterebilmektedir[...]

Motor Kontrol Sistemi Arızaları ve Çözümleri

Motor Kontrol Sistemi Arızaları ve Çözümleri

Motor Kontrol Sistemi Arızası, Araçlarda bulunan motor kontrol sistemi arızası birçok farklı sebepler sonucunda olabilir. Bazıları basit sorunlar olabilirken bazıları ar[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6