Ferroli Kombi Arızaları ve Çözümleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ferroli Kombi Arızaları ve Çözümleri

Ferroli Kombi Arıza, kombinin çalışmaması, çoğunlukla kombide su yeterli gelmediği zaman çalışmaz. Kombi su olmadan çalışmaması durumu genellikle emniyet içindir. Kombinin suyu bitmiş ise takviyesi yapılarak bar 1,5 olmalıdır. Kombinin çalışmaması elektrik şalterinin kapalı olmasından dolayı ya da gaz gelmediği içindir. Eğer gaz vanası açık olduğu halde kombide kırmızı lamba yanabilir. Ayrıca ferroli kombinin ön panelinde mevcut olan (Kış/yaz) konumu istenilen konumda değildir. Kombinin pilotunda alev yanmıyor ise bu durumları gidermek için yaptığınız işlemlerden sonuç alınmamış ise mutlaka teknik servise arıza bildirimi yapılmalıdır.


Ferroli Kombi Çalışıyor Isıtmıyor Arızası


Kombinin kalorifer termostat ayarında derecesi düşük durumda olabilir. Ayrıca kalorifer dönüşündeki hattında ya da filtrede bir tıkanıklık olabilir. Hatta hem kombinin boru hattında hem de peteklerin temizlenmesine ihtiyaç duyulabilir. Özellikle kombinin sıcak ısıyı algılaması gereken aksamlarda sorunlar olabilir. Peteklerin hem alt hem de üst vanaları kapalı olabilir ya da kombide arıza oluşmuş olabilir. Bu durumda teknik servise haber verilir.


Ferroli Kombi Patlamalı Yanıyor Arızası


Kombi yanmak üzereyken eğer birkaç saniye kadar geç yanar ise büyük ihtimalle içeride gaz birikimi meydana gelmiştir. Bunun için çok şiddetli bir yanma meydana geleceği için hem çakmak hem de gaz ayarını kontrol etmek gereklidir. Ayrıca kombiye mutlaka yıllık bakım yapılması gerekmektedir.


Ferroli Kombi Sıcak Suyun Açılması ile Petekler Çok Fazla Isınıyor Arızası


Genellikle kombide bu arızanın meydana gelmesi sonucunda muslukta sıcak suyun akışında dalgalanmalar meydana gelmektedir. Bu arada petekler bazen ısınır bazen de soğur, ayrıca yalnızca musluğa iletilmesi gereken sıcak suyun ikiye bölünmesi durumudur. Genel olarak kombi sıcak suyun kullanıma açıldığında kalorifer kısmını kapatma işlemini yapamadığı için bu sorun yaşanmaktadır. Mutlaka arıza bildirimi teknik servise yapılmalıdır.


Ferroli Kombinin Radyatörlerinin Üst Tarafı Sıcak Alt Tarafı Arızası

Soğuk, bu durumda genellikle filtreler tıkanmış olabilir. Ayrıca peteklerin içerisindeki sularda büyük ihtimalle kirlenmiştir. Kombinin yanlış ayarında sorunlar yaşanmış olabilir. Özellikle kombinin hem sıcak su hem de kalorifer ayrıştıran parçalarında aksamalar meydana gelebilir. Ayrıca kalorifer tesisatı döşenirken yapılan hatadan dolayı kaynaklı bir sorun olabilir. Eğer kombiye çok yakın olan peteklerde kısma işlemi yaparsanız uzaktaki peteklere su çabuk ulaşır. Yapılan işlemler sonrasında eğer sorun giderilememiş ise mutlaka servise arıza bildirimi yapılmalıdır.


Ferroli Kombi Su Akıtıyor Arızası

Çoğunlukla kombi için gerekli olan su miktarı fazla olabilir. Kombinin tesisat bağlantısında aşınmalar meydana gelmiş olabilir. Kombide genleşme problemi ortaya çıkmış olabilir. Kombiye su takviyesi yapılan vanada arıza meydana gelmiş olabilir. Ayrıca hava tahliyesinde arıza oluşmuş olabilir. Bu durum karşısında radyatörlerin havası alınarak su basıncının düşürülmesi gerekmektedir. Eğer aynı sorunlar devam eder ise teknik servis çağırınız.


Ferroli Kombi Ses Yapıyor Arızası

Genellikle kombinin motorunda sorun olabilir ya da devir daim motorunda bir problem olmuş olabilir. Ayrıca cihazın haznesinde su ile hava olabilir. Kombinin kalorifer ya da sıcak su ayrıştırıcı parçalarda sorunlar olabilir.


Ferroli Kombi Sıcak Su Vermiyor Arızası

Normal su açıldığı zaman kombi yanıyor ancak suyu ısıtmıyor ise kış ayında su miktarını fazla açmış olabilirsiniz. Su ısınıyor ancak kalorifer sistemi ile de karışıyor olabilir. Hatta sıcak suya başka yerden bir karışım da söz konusu olabilir. Bu durumda hemen teknik servis çağırınız.

Ferroli Kombi Arıza Yorumları

soru

Hasan Aslan

12 Ekim 2016 Çarşamba

Ferroli kombi 6 aydır arızalı, firma batmış yetkili servisler mişur arızası var dedi, mişur parça yok.

Cevap yaz
soru

ergun

04 Ocak 2017 Çarşamba

ferrolı kobim a21 hatası verıyor neden olabılır

Cevap yaz

Yorum Yap

Çok Okunanlar

Arçelik Arıza ve Çözümleri

Arçelik Arıza ve Çözümleri

Bosch Kombi Arıza Kodları

Bosch Kombi Arıza Kodları

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Hidrolik Direksiyon Arızaları ve Çözümleri

Hidrolik Direksiyon Arızaları ve Çözümleri

Araba Arıza İşaretleri Nelerdir?

Araba Arıza İşaretleri Nelerdir?

Fax Arıza ve Çözümleri

Fax Arıza ve Çözümleri

Dikiş Makinası Arızaları ve Çözümleri

Dikiş Makinası Arızaları ve Çözümleri

Volkswagen Passat Arıza İşaretleri ve Çözümleri

Volkswagen Passat Arıza İşaretleri ve Çözümleri

Mercedes Esp Arızası ve Çözümü

Mercedes Esp Arızası ve Çözümü

Mercedes esp arızası, günümüzde ilerleyen teknoloji birlikte otomobillerde teknolojinin getirmiş olduğu son nimetlere kusursuz bir biçimde ulaşırken, diğer taraftan da b[...]

Led Tv Arızaları ve Çözümleri

Led Tv Arızaları ve Çözümleri

Led Tv Arızaları, diğer televizyonlardan ayıra en büyük özellik diğer tv'lerden daha az enerji harcaması ve daha yüksek çözünürlüğe sahip olması ya da başka bir d[...]

Ferroli Arıza Kodları Nelerdir?

Ferroli Arıza Kodları Nelerdir?

Ferroli Arıza Kodları, Ferrolibir kombimakkasıdır. Ferroli kombiler son akıllı teknoloji ile üretilmiş bir cihazlardır. İç donanımlarına bakıldığı zaman ferroli'ni[...]

Ariston No Frost Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Ariston No Frost Buzdolabı Arızaları ve Çözümleri

Ariston no frost buzdolabı arızaları, Ariston İtalyan firması olup buzdolabı ve diğer beyaz eşyaları çeşitlerini üreten bir firmadır. Buzdolabı beyaz eşya çeşitler[...]

Termostat Arızaları ve Çözümleri

Termostat Arızaları ve Çözümleri

Termostat arızası, aslında arabada çok ciddi sorunlara neden olmasa bile dikkat edilmediği zaman çok büyük hasarlara neden olur. Termostat, direk olarak motor parçası olm[...]

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6